Holyfix Yöntemi Nedir ?
HOLYFIX Yöntemi  Dr Hacı KUTLU tarafından geliştirilmiş kapalı ameliyat tekniği ile uzatma yöntemidir.
1997 den itibaren uygulanmaktadır. Wagner ve De Bastiani yöntemlerinin geliştirilmiş şeklidir.

Holyfix Yöntemi Ne Zamandır Uygulanmaktadır?
HOLYFIX sistemi ve yöntemi 20 yıldır Dr Hacı KUTLU ve ekibi tarafından uygulanmakta olup sürekli geliştirilen ve yaşayan bir sistemdir.

Holyfix Yönteminde kullanılan cihazlar nelerdir?
ORTOVIA ve ViaFix  Modelleri Holyfix sisteminin  son jenerasyon modelleri olup daha iyi mekanik ve klinik verilere sahiptir.

Holyfix Yontemi Guvenli midir?
HOLYFIX sisteminin en son modeli olan ORTOVIA Eksternal fiksatör Sistemi, TUBİTAK tarafından desteklenmiş, TUBİTAK teknoloji ödülünde finale kalmış, Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından teknoloji ödülü verilmiş bir çalışmanın ürünüdür. Mekanik ve uzaktan kumanda edilen motorlu modelleri vardır. 2015 yılindan bu yana yaygın olarak kullanılmakta olup halen alanında dünyanın en iyi sistemidir.

ORTOVIA Uzatma Sistemi Nasıl Uygulanır?
Kemik vidaları kemiğe kapalı yöntemle dışarıdan tek taraflı uygulanır. Çivilere ORTOVIA fiksatörü dışarıdan uygulanarak sabitlenir. Vidalar damar ve sinirin olmadığı, cilde en yakın ve en güvenli bölgeden uygulanır ve vidalar kemik içerisinde kalır; karşıya geçmez.

ORTOVIA Sisteminin Özellikleri Nelerdir?
ORTOVIA Fiksatörler özel alüminyum ve titanyum alaşımından yapılması nedeni ile daha hafif ve MRI uyumludur. Sistem biyomekanik ve klinik testlerde yüksek güvenirlik değerlerine sahip olup, hasta tedavi boyunca rahatlıkla üzerine basarak yürüyebilmektedir. Sistemin uzaktan kumanda motorlu Ortovia Android modeli vardır.

ViaFix Sistemi Nedir?
ViaFix özel alaşım aliminyum ve paslanmaz çelikten imal edilmiş ve MR uyumlu değildir. Biyomekanik olarak stabil ve güvenli olup hasta tedavi süresince doktor kontrolünde üzerine basarak yürüyebilmektedir.

Her iki sistem de uzatma işlemi manuel ve pratiktir; hasta tarafından eğitim sonrası kolayca yapılabilmektedir. Ayrıca bu fiksatörler, kemik oluşumunu hızlandırmak amacı ile kısalma oluşturmadan kemiğe kontrollü yük aktaran tasarıma sahiptir.

Holyfix yöntemi ile uzatma cerrahisi örnek resimleri: